7 GÜNDE İNGİLİZCE

SÜRE: 7 Gün

7 GÜNDE İNGİLİZCE EОİTİMİ

EОİTMEN: Adil MAVİŞ

Ortaöğretimden üniversiteyi bitirinceye kadar yaklaşık 400 saat YABANCI DİL görüyoruz. Bütün bunlara rağmen yabancılık duygularımızı bir türlü atamıyoruz, vasat düzeyde İngilizce iletişimi öğrenemiyorsak insanın aklına geliyor acaba dil öğrenmeyi öğretmenler mi zorlaştırıyor ?
Öğrenmeyi sınırlandıran önyargılarınızı aşarak, öğrenme sürecinin zorlukları ve zorunlulukların etkisinden arınıp kişisel hedefleriniz doğrultusunda eğlenceli ve bilinçdışı düzeyde öğrenmek isterseniz işte bunu şimdi gerçekleştirme fırsatınız var!

BU EОİTİME KATILMAK İÇİN 10 NEDEN
1.Dil Öğrenme Konusundaki Sınırlarınızı Kaldıracaksınız:

En sık karşılaşılan sorunlar hata yapabilme endişesiyle konuşmaktan kaçınma, Türkçe düşünüp İngilizce konuşmaya çalışmak, gramere bağlı konuşma çabası, kelime ezberlemeye çalışma ve ezbere konuşma, daha önceki yaşadığımız başarısız deneyimleri şartlanmaları, bunu iyi yapanları görünce bizim yapamayacağımız endişesine prim vermek.
Bu engellere sahip olan kişi ne kadar çaba harcarsa harcasın, istediği düzeye ulaşmakta sıkıntı yaşayacaktır. Çünkü bu faktörler kişinin sahip olduğu potansiyeli kısıtlı hale getirir.
TRANS-DİL'de eğelenerek öğrenecek ve öğrendiklerini kullanarak geliştireceksiniz.

2.Dili Öğrenme ve Kullanma konusunda Yoğun Bir İstek Yaşayacaksınız:

Merak ve istek en önemli içgüdünüz. Bilinçli bilinçsiz bu güdüleriniz harekete geçecek ve bunun yarattığı enerji öğrenme dirençlerinizi bir bir kıracaktır. Eğitim sırasında da her akşam evinize giderken, zihninizin sürekli o dil üzerinde çalıştığını ve hatta düşüncelerinizi öğrendiğiniz dile çevirdiğinizi fark edeceksiniz.

3. Zihninizi ve Enerjinizi Sadece Öğreneceğiniz Dile Odaklayacaksınız:

Birkaç aya yayılmış ve sadece haftanın birkaç günü, belli saatlerde alacağınız bir dil eğitiminde enerjiniz birçok şeye yayılmaktadır. Eğitimin arasına giren günlük işleriniz, özel ve iş hayatınızın gerekliliklerini yerine getirme çabanız zihninizin odağını öğrendiğiniz dilden sürekli uzaklaştırmaktadır. Oysa 9 günün tamamını o dili yaşayarak geçireceğiniz için zihinsel enerjinizin ve potansiyelinizin tek odak noktası dili öğrenmek olacak. Böylesi yoğun bir odaklanma, modern tekniklerin gücü ile birleşince öğrenme hızınız en az 4 kat artacak. Böylece kısa zamanda yaşayarak öğreneceksiniz.

4. Gereksiz Bilgilerle Zihninizi Karıştırmak Yerine Temel Bilgilerle O Dili Özümseyeceksiniz:

Bir dil öğrenmede en temel amaç; gereksiz kalıplar ve kelimeler yerine, günlük yaşantınızda kullanacağınız, dili anlamanızı ve konuşmanızı sağlayacak temel kalıplar üzerine yoğunlaşmaktır. Ancak bu şekilde o dilin özüne ulaşabilirsiniz. Özüne sahip olduğunuz bir sistemin üzerine daha karmaşık olanları inşa etmek hem daha hızlı hem daha kolay olacaktır. Bu eğitimle sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda, yoğun gramer bilgileri yerine, temel gramer ile dili bütünsel olarak algılayacaksınız.

5. Bir Dili Sadece Anlamakla Kalmayacak, Konuşmayı Başaracaksınız:

Günümüzde dil eğitimlerinin en az olan kişiyi konuşma konusunda yönlendirmemesi ve eğitmemesidir. Bir dili ne kadar iyi anlıyor olursanız olun, konuşamadığınız sürece o dilde iletişim kurma şansınız da yoktur. Dolayısıyla sahip olduğunuz birikimi tam olarak kullanamazsınız. Bu eğitimle bir dili ldquo;konuşma ağırlıklı tekniklerle rdquo; ve ldquo;yoğun pratik yapma şansını rdquo; yakalayarak öğreneceksiniz. Bu sayede hem anlayacak, hem de anlatabileceksiniz. Sizi yavaşlatan önce Türkçe düşünüp, sonra İngilizceye çevirmek yerine, doğrudan İngilizce düşünüp, İngilizce aktarma becerisi edineceksiniz.

6. Eğlenerek, Yorulmadan, Yaşayarak Öğreneceksiniz:

İlk bakışta bir günde 9 saat aktif 3 saat pasif olarak değerlendirdiğinizde, yorulacağınızı düşünmeniz ve ldquo;Dayanabilecek miyim? rdquo; diye sormanız son derece doğaldır. Kullandığımız sistemlerle enerjinizi sürekli yenileyecek, her geçen an isteğiniz ve motivasyonunuzun çok daha fazla artmasını sağlayacağız. Klasik bir eğitimden çok daha öte olması sebebiyle, zamanın nasıl geçtiğini dahi anlamayacak ve daha fazla öğrenme ve konuşma isteğiyle her gün yükselen bir motivasyonla uyanacak ve öğrenmeye devam edeceksiniz.

7. Zaman Kazanacak ve Daha Kısa Zamanda Daha Çok Öğreneceksiniz:

Belki de hep arzu ettiğiniz ama uzun zamanınızı alacağı için sürekli ertelediğiniz amacınıza çok daha kısa zamanda ulaşacaksınız. Bilinmeyen geleceğe ertelemek bizi hep üzmüştür. Bu farkındalıkla artık harekete geçip, zamandan kazanarak, öğrenme şansına sahipsiniz. Yoğun bir eğitim olması sebebi ile bu kısa süre içinde uzun zamanınızı alan herhangi bir dil eğitiminden çok daha fazlasını kazanacaksınız.

8. İhtiyaç Duyduğunuz İletişimi Siz Sağlayacaksınız:

İşiniz dolayısıyla kurmanız gereken iletişimlerde artık dil sizin için bir engel olmaktan çıkacak. Uluslar arası bağlantılarınızda ihtiyacınız olan iletişimi siz kuracak ve yöneteceksiniz. Ayrıca mesleğinizle ilgili güncel bilgilere ulaşmanızda sahip olduğunuz dil, en büyük destekçiniz olacak.

9. Özgüveninize Tavan Yaptıracaksınız:

Bu güne kadar dert gördüğünüz bir sorunun üstesinden gelmeniz ve başarmanız emin olun bir çok askıda kalan başarınızı tamamlayacak ve bu da özgüveninize tavan yaptıracak.

10. Kendinize Kazandırdığınız Güven ve İnanç ile Başkalarını da Şaşırtacaksınız:

Bir çok kişi bunun mümkün olmadığını düşünse ve bu tür yaklaşımlarını eleştirse bile bu güne kadar hayatında hiç yoğunlaştırılmış ve bu düzeyde eğitim almamış kişilerin sözüne ne kadar itibar edilir ki. Bir de klasik sistemde eğitim verip de bunun mümkün olmadığını söyleyenlerin kendi başarı referanslarına bakabilirsiniz.


AKLA GELEBİLECEK BAZI SORULAR
Neden Kısa sürede yoğunlaştırılmış program?

Tüm dilbilim araştırma sonuçlarına göre yabancı dil öğretiminde ldquo;kısa süreli yoğun rdquo; programlar, uzun süreli yoğun olmayan programlardan daha başarılıdır. Günlük yaşamın koşturma ve sorunları içinde beynin yabancı bir dile konsantre olması, yeni bilgiyi kalıcı hafızada saklayarak tekrar hatırlaması çok zordur. Uzun süreli programlarda zar zor geçici hafızaya atılan bilgilerin büyük bir kısmı unutulmakta ve tekrar öğrenme ihtiyacı duyulmaktadır. Yoğunluk öğrenilen kelime ve kuralların daha çabuk kalıcı hafızaya kaydedilmesini sağlar.

TRANS-DİL'İN Ayrıcalığı?

İnsan beyni daha önceki olumsuz deneyimlerinden bir sonuç çıkarır ve dil öğrenimi konusunda kendisine farkında olmadan ldquo;olumsuz şartlanmalar rdquo;, ya da daha önce başarısız öğrenme deneyimlerinden ldquo;yanlış yöntemler rdquo; oluşturur ve yeni deneyimlerinde de bu düşünceleri engelleyici olur. Hipnoz insan bilinçaltındaki tüm olumsuz şartlanmaları kaldırarak, çocuk beyni gibi, şartsız, kabul edici ve bilgi girişine açık bir beyin sağlar.

Bu yoğunlukta bir program sıkıcı olmaz mı?

Yorgunluk beynin önce düşünce olarak ürettiği ve daha sonra organizmayı ona göre programlaması sonucu hissedilen bir durumdur. Çok yoğun, ya da eğlenceli süreçlerde insanlar uzun süreler, yorulmadan ve uyumadan çalışırlar. Hipnoz telkinleri ile insan beyni, hiç yorulmadan, tam aksine büyük bir coşku ve heyecanla programı sürdürür. Program sonrası da herhangi bir yorgunluk belirtisi olmaksızın normal yaşama devam eder.


Yıllarca farklı eğitimler sonunda konuşamazken, bu kadar kısa sürede nasıl konuşabilirim?

Uzun süreli, konsantrasyonun sürekli değiştiği eğitimlerdehakim dil olan ana dil sürekli devreye girerek yabancı dilin kullanımını engeller. Bilinçaltı da her hangi bir kuralı olmadığı için bu böyleymiş diyerek durumu kabul eder ve öylece kaydeder. Bundan sonra bilinçli olarak ne kadar çaba sarf ederseniz sarf edin, bunu değiştirmeniz hemen hemen imkansızdır. Hipnoz bu yanlış düşünceleri silerek, yerine olumlu kurallar kaydetmeye yardımcı olur. Dil bir bütün olarak verildiği için de bütün olarak kullanılarak konuşma seviyesine çıkar.
İngilizce'yi hangi seviyede ve içerikte öğreneceğim?

Dilbilim araştırmalarına göre dünyanın tüm kültürlerinde insanlar ortalama 350-800 kelime seviyesinde konuşurlar. Program günlük yaşamda en çok kullanılan bu kelime ve gramer kurallarına odaklanarak, öğrenilenin gerçek kullanımını sağlar. İçerik olarak da, katılımcı gurubunun iş alanına öre özel kavramlar, dil kullanımları ve kelimeler eklenir. Programın hedefi 350-700 kelime arası bir seviyede İngilizce öğretmek ve öğrenileni kullandırmaktır.

KULLANDIОIMIZ YÖNTEMLER
1. Suggestopedia (Şartlandırmaya dayalı Telkin ve Hipnoz)
2. Callan Method (Konuşmaya ve Konuşturmaya dayalı)
3. 5 duyuyla öğrenme (NLP Tekniklerinin kullanılır)
4. Kişiye uyumlu öğrenme ( Kişinin öğrenme hızıyla uyumlanır)
5. Tüm beyinle öğrenme (Sağ ve sol lob çalıştırılır)
6. Hafıza Teknikleri
7. Role Play (Tiyatral ve dramatik öğrenme)