REİKİ

SÜRE:

REİKİ:1. Derece,2. Derece,3. Derece, Kundalini

EОİTMEN: Zehra AKMANLAR

Reiki, dünya üzerinde iki milyondan fazla kişi tarafından gerek şifa, gerekse ruhsal gelişim amacıyla kullanılan evrensel yaşam enerjisidir. Bu enerji elle aktarılır. Japoncada sözcük anlamı, "Evrensel Yaşam Gücü Enerjisi"dir. Reiki en temel şekliyle, bu enerjiye açılmış (inisiye edilmiş) bir kişi tarafından, ellerini bedenin üstüne koyarak kendine ya da başkalarına aktarılması ile kullanılır.

Reiki, tıbbın yerini tutmaz bütünleyici, tamamlayıcı şifa yöntemi olarak kullanıldığında iyileşme etkisini artırır, acıları hafifletir, şifa sürecini hızlandırır. Rahatlamaya yardım eder, yaşam enerjisini artırır ve uykuyu düzenler.
Reiki bir sevgi enerjisidir ve akışını kalp aracılığıyla gerçekleştirir. Bu yüzden de gücü, sevginin derin ama sakin gücüdür. Yaşamsal ya da evrensel hayat enerjisi anlamındadır.

Reiki enerjisi varlıkların oluşumuna katkıda bulunan bir enerjidir.Bu enerji, tüm canlılara hayat veren, fiziksel olmayan bir şifa enerjisidir.

Çevrenizde gördüğünüz bütün "canlı varlıklar" bu enerji ile şarj olduğu için canlıdırlar.
Reiki inisiyasyonları ile bu enerjiyi kullanmayı ve bedeninizdeki tıkanıklıkları açmayı öğrenirsiniz,
Eğer hayat enerjiniz zayıfsa ya da akışında engellemeler varsa, hastalıklara daha duyarlı hale gelirsiniz.

REİKİ'NİN AŞAMALARI:
Reiki; 1 Derece, 2. Derece ve 3. Derece Master olmak üzere üç aşamadır.İsteğe göre birinci aşamadan başlayarak her üçü de alınabilir.

1.DERECE REİKİ: Uzman bir Reiki hocası tarafından inisiye edilip bedendeki 7 çakranın enerjiye açıldığı aşamadır. 1. Derece Reiki olduktan sonra 21 gün kendinize uygulama yapmanız gerekiyor. 21 günün ardından kendinize ve başkalarına dokunarak Reiki verebilirsiniz.

2. DERECE REİKİ: 1. Dereceden sonra hazır olduğunuzda yine uzman bir Reiki hocası tarafından enerji düzeyinin yükseltildiği bir aşamadır. Bu aşamayı aldıktan sonra semboller kullanarak uzağa da Reiki gönderebilirsiniz.

3.DERECE REİKİ MASTER: Hocalık düzeyidir. Bu da iki aşamada alınır. Önce 3. dereceye inisiye edilir, sonra da "master"ı verilir.Bu aşamadan sonra artık siz de bir Reiki hocasısınız ve başkalarını inisiye edebilirsiniz.