EFT

SÜRE: 5 Saat

EFT (DUYGUSAL ÖZGÜRLEŞME TEKNİОİ)

EОİTMEN: Pırıl SÖNMEZ

Yaşamımızın pek çok alanında sorun yaşıyoruz, bunlara verdiğimiz tepkilerin niteliği ise yaşam düzeyimizi, sağlık ve mutluluk katsayımızı oluşturuyor. Zihnimizin olumsuz yorumları bazen yıllarca sürüyor, alışkanlıkla düşündüklerimiz bizi mutsuzluğa, başarısızlığa, çeşitli rahatsızlıklara sürüklüyor. Oysa zihninizi bilinçle, farkındalıkla programlamanız mümkün.


Ana yöntem olarak kullanacağımız EFT, olumsuz duygu ve düşüncelerin silinerek, yeni olumlu düşünce modellerinin zihne kolayca, hemen yerleştirilmesini sağlayan ve kişinin kendi kendine uygulayabileceği bir tekniktir. EFT, parmak uçlarıyla bedendeki bazı enerji noktalarına dokunulmasıyla uygulanan bir tür enerji çalışmasıdır. Her türlü duygusal ve zihinsel sorunun birkaç dakikada veya aynı gün içinde ortadan kaldırılması amacıyla kullanılıyor. Soruna bağlı olarak başarı oranı %85-97 arasında, alınan sonuçlar hızlı ve kalıcı oluyor. EFT, kolay öğrenilen ve uygulanan bir kendine yardım yöntemidir.
"Bütün olumsuz duyguların nedeni bedenin enerji sisteminde meydana gelmiş bir aksaklıktır.Bu aksaklık enerjisel alarak giderildiği anda duygusal düzeyde de giderilir ve kişi olumsuz duygulardan kurtulur."
"EFT, kişinin enerji bedeninde oluşmuş duygusal tıkanıklıkların açılmasında kullanılan, hızlı ve çok etkili bir yöntemdir."

UYGULAMA ALANLARI

Olumsuz Duygular: Stres, öfke, korku, kaygı, endişe, acı, üzüntü.
Olumsuz İnançlar: Şanssızım, beceriksizim, ben sınavı kazanamam.
Duygusal Travma: Kaza, deprem, cinsel taciz, terk edilme..
Bedensel Sorunlar: Alerjiler, sırt ve bel ağrıları, migren...
Bağımlılıklar: Sigara, alkol, yemek, uyuşturucu, alışveriş..
İlişkiler: Anlaşmazlık, cinsel sorunlar, boşanma, ayrılık..
Hedef Belirleme: İşyerinde, ilişkilerde, kazanç düzeyinde..
Performans Artırma: Sınav, iş, spor, sanat, odaklanma.
Ruhsal Gelişim: Dinginlik, sevecenlik, affetmek, sevgi ve hoşgörü gibi..