ZEHRA AKMANLAR

ZEHRA AKMANLAR,

NLP MASTER TRAINER NEFES KOÇU REİKİ MASTER

1970 Adana doğumlu Zehra Akmanlar, Adana NLP Merkezi kurucularından biri ve aynı zamanda Mersin Xerox Bayii kurucusu ve yöneticisidir. The Coaching Institute ve Dünyanın ilk ve en büyük NLP Organizasyonu olan INLPTA'nın kayıtlı eğitmenidir.

Adana NLP Merkezinde NLP Uzman Eğitmeni, Reiki Master ve Yaşam Koçu olarak bireysel ve kurumsal eğitim çalışmalarına devam etmektedir.

Uzun Kişisel Gelişim yolculuğuna kendi işyerindeki iş verimliliğini arttırmak adına başlayan Zehra Akmanlar; NLP' nin hem iş hayatına hem de özel hayatına getirdiği kaliteyi fark ederek yeni eğitimlere katılmaya devam etti. NLP eğitmeni olmaya karar verdikten sonra işine vereceği katkıları düşünerek üniversite eğitimine Uluslararası Newport Üniversitesi acute;nde (Newport International University) Davranış Bilimleri ile devam etti.

Türkiye'nin ilk NLP uzmanlarından olan Zehra Akmanlar; NLP Master Trainer, NLP Trainer, NLP Master Practitioner, NLP Practitioner, Hipnoz Practitioner, Hızlı Okuma Eğitmenlik Eğitimi, Satış Psikolojisi, Kuantum Düşünce Tekniği, Usui Reiki Master ve Kundalini Reiki Master, Life Coaching (Yaşam Koçluğu) Eğitimlerini aldı. "Can Dostum" dediği Pırıl Sönmez ile birlikte hemen hemen aynı dönemlerde, yerli ve yabancı çok farklı ekol eğitmenlerinden aldıkları bu eğitimler sonucunda NLP Eğitimlerinin Türk Kültürüne uyarlanması gerektiği fikrine vardılar. Bu konuda hemen harekete geçtiler ve Türk Kültürüne uyarlanmış-kendilerine özgü bir format hazırlayarak 2003 yılında NLP eğitimleri vermeye başladılar. Adana NLP bünyesinde ve aynı zamanda Türkiye'nin değişik il ve ilçelerinde çeşitli gruplara, şirketlere, okullara, kurumlara yönelik 1000'in üstünde eğitim ve seminer vererek yaklaşık beş yüz bin kişiye ulaşmıştır.