HÜLYA YILDIRIM

HÜLYA YILDIRIM,

TİYATRO SANATÇISI DİKSİYON EОž Acirc;žİTMENİ

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro-Oyunculuk Bölümü 2003 mezunu olan Hülya YILDIRIM; aynı yıl Adana Devlet Tiyatrosunda oyuncu olarak görev yapmaya başladı.

Halen Devlet Tiyatrosu Sanatçısı olarak çalışmaları devam eden sanatçı hem yetişkinlere hem çocuklara yönelik birçok oyunda görev aldı. Bu oyunların bazıları: Bozkurt Kuruç'un yönettiği 'Köprüden Görünüş' (Arthur Miller), Işıl Kasapoğlu'nun yönettiği 'Kuru Gürültü' (W. Shakespeare), Ali Düşenkalkar'ın yönettiği 'Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz' (Aziz Nesin), Abdullah Ceran'ın yönettiği 'Düşmanla Sevişenler' (Ender Çakmak), Serhat Nalbantoğlu'nun yönettiği 'Aykırı İkili' (Neil Simon), Petru Vutcarau'nun yönettiği '6. Koğuş' (Anton Çehov)

Tiyatro çalışmalarından arta kalan zamanlarında çeşitli özel ve resmi kurumlarda diksiyon, tiyatro ve drama öğretmenliği yaptı: Odeon Müzik Merkezinde Drama Öğretmenliği, Seyhan Halk Eğitimde Oyun Yönetmenliği Ve Diksiyon Hocalığı, İstek Vakfı Okulları (Doğa Bilim Okulları) Drama Öğretmenliği, Başkent Okulları Drama Öğretmenliği ve Oyun Yönetmenliği, Çukurova Halk Eğitim Merkezinde Diksiyon Hocalığı Ve Tiyatro Hocalığı yapmıştır.