AYFER ÖZDEMİR

AYFER ÖZDEMİR,

KUANTUM EОİTMENİ PANİK ATAK KOÇU

1967 yılında Gaziantep'te doğdu. İstanbul Üsküdar Kız Lisesinden mezun olduktan sonra Eskişehir Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. Bir hastanede Bilgisayar İşletmeni olarak da görev yapmaya başladı. Çocukluğunda başlayan kişisel gelişim ve psikoloji kitaplarına merakı ile bu konuda birikmiş olan bilgisini önce arkadaşlarına ve yakınlarına aktarmaya başladı. Kendi tabiri ile "çözüm arayan insanlar beni buluyor" diyerek ihtiyacı olan insanlara amatörce koçluk yapmaya başladı.

Bu amatörce çalışmalardan sonra, insan zihninin işleyişi ve duyguların kontrolü ile ilgili araştırmalara başladı ve bu yolculuk Kişisel Gelişim Eğitimlerini alması gerektiğini fark ettirdi ona. ADANA NLP Merkezinden; NLP Practitioner, NLP Master Practitioner ve NLP Trainer Eğitimlerini alarak NLP Uzmanı oldu. İnsanla çalışmanın çok özen gösterilmesi gerektiğini düşünerek bu eğitimlerin yanına Hipnoz Practitioner, Hipnoz Master Practitioner, Kuantum Düşünce Tekniği (KDT-I), Zihinde Bahar Tazeliği (KDT-II), EFT (Duygusal Özgürleşme Tekniği), Koçluk ve Panik Atak Eğitimlerini de ekledi. Enerji çalışmalarına da merak sardı ve Usui Reiki Master, Gold Reiki, Kundalini Reiki Master ve Access Bars Eğitimleri aldı.

Bu eğitimleri alırken Gestalt Terapisine merak sardı ve konuda birçok araştırmalar yaptı. Gestalt yaklaşımının aldığı eğitimlerle çok benzeştiğini ve her ikisinin de farkındalığı arttırmayı bir hedef olarak gördüğünü fark etti. NLP tekniklerinin yanı sıra aldığı diğer eğitim tekniklerini de kullanarak kendine özgü bir sentez oluşturdu ve çalışmalarını uyum ve anlaşma yönetimi, kişilerarası ilişki yönetimi, stres yönetimi alanlarında yoğunlaştırdı. 2011 yılında Adana NLP' de Kuantum Eğitmenliği ve Panik atak koçluğu yapmaya başladı.